Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 213

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 219
KorkiAnalne.pl - Jak dobrać gadżet i lubrykant

Jak dobrać gadżet i lubrykant?


Przede wszystkim istotne jest, by zabawki analne nie powodowały alergii i uczuleń. Pamiętaj także, by nie były zniszczone, z uszkodzoną strukturą, z pęknięciami i nie miały przebarwień.

Upewnij się, że nadal mają naturalny zapach tworzywa, z jakiego zostały wykonane, a nie przeszły już specyficznym zapachem analnym.

Jeśli korki analne lub wtyczki są z funkcją wibracji, upewnij się, że baterie nadal są w dobrym stanie – nie wylały się, czy też nie są wybrzuszone.

Pamiętaj także, że bez względu na to, ile czasu masz swoje zabawki analne, czy to miesiąc, czy dwa, czy rok, sprawdzaj je zawsze przed użyciem. Nie jest powiedziane, że te nowsze akcesoria będą w lepszym stanie. Wszystko zależy od częstotliwości ich używania, od tego, z czego są wykonane oraz od sposobu ich pielęgnowania. Jeśli tylko zauważysz, że ich stan nie jest najlepszy i są lekko podniszczone, lepiej zrezygnuj z ich używania.
Może początkowo wyda Ci się to dziwne, ale uwierz – nie warto ryzykować. Mikro-uszkodzenia i pęknięcia są idealnym miejscem na zbieranie się nieczystości i bakterii, a tym samym stwarzają doskonale warunki do rozwoju drobnoustrojów!
Pamiętaj – sex analny ma być bezpieczny!
Zadbaj o to!

Kolejną rzeczą, o jakiej warto pamiętać to wszelkiego rodzaju lubrykanty – cudowna sprawa – to specyfiki, które nadają zabawkom analnym tyle radości i przyjemności. Rozgrzewają, pobudzają, ułatwiają penetrację... z resztą sam wiesz najlepiej, że bez nich to mimo wszystko nie to samo.
Niestety ich używanie ma również swoje minusy. W większości lubrykanty, szczególnie te przeznaczone do zabaw analnych, są trudne do zmycia, a po jakimś czasie zasychają, tworząc nie tylko nieprzyjemną powłokę, ale również zbierającą nieczystości z otoczenia. Prócz pozostawionych i zaschniętych na nich substancji naturalnych, drobinek naskórka, fekaliów i śluzu, ze względu na swoją lepkość łatwo absorbują cały bród i pył z otoczenia. Jeśli ich nie umyjesz gadżetów erotycznych tuż po ich użyciu, narażasz siebie i swego partnera na wprowadzenie zarazków do organizmu. Co więcej zaschnięty lubrykant w połączeniu z drobinkami – może nawet niewidocznymi gołym okiem, może spowodować podrażnienia analne, naruszyć błonę wewnętrzną i doprowadzić do zakażenia.
Z drugiej jednak strony, musisz cały czas mieć na uwadze to, jakiego nawilżacza używasz. Zwróć uwagę na to, jakiej jest jakości. Wbrew pozorom to bardzo istotne. Niektóre lubrykanty wprawdzie zapewniają wspaniały poślizg, ale równocześnie uszkadzają strukturę i powłokę zabawek erotycznych, a to jak już wiemy, stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii.

Przyjrzyjmy się zatem różnego rodzaju lubrykantom.
Przede wszystkim rozróżniamy ich trzy główne rodzaje: na bazie wody, na bazie silikonu oraz te oleiste.

Lubrykanty na bazie wody – najpopularniejsze lubrykanty. Są to lubrykanty najbezpieczniejsze dla zabawek erotycznych, a także najłatwiejsze do zmycia. Przede wszystkim powinno się ich używać do silikonowych lub wykonanych z miękkiego plastyku korków i wtyczek analnych. Kolejną ich zaletą jest możliwość stosowania ich z prezerwatywami, gdyż nie uszkadzają ich powierzchni i nie osłabiają właściwości zarówno elastycznych jak i ochronnych.
W większości, środki te są bezpieczne dla zdrowia i nie zawierają szkodliwych substancji, niemniej jednak staraj się wybierać te, które nie zawierają gliceryny, na wypadek gdyby okolice analne były bardziej wrażliwe.

Lubrykanty na bazie silikonu – korzystaj z nich, gdy masz ochotę na sex pod prysznicem. Ten rodzaj nawilżaczy jest wodoodporny, wiec idealnie nadaje się do zabaw analnych (i nie tylko) w wannie, na basenie, pod prysznicem... niestety, z tego też powodu są trudniejsze to zmycia, wymagają dłuższego czasu czyszczenia oraz możliwe, że i większej ilości detergentu. Ponadto ten rodzaj lubrykantów może być stosowany jedynie w połączeniu z niektórymi gadżetami erotycznymi. Nigdy nie stosuj ich do akcesoriów silikonowych lub wykonanych z miękkiego plastyku. W żadnym wypadku nie łącz ich z prezerwatywami! To pierwszy krok do ich uszkodzenia!
Wiedziałeś w ogóle że silikon przykleja się do silikonu? Dzieje się tak ze względu na specyficzną budowę cząsteczkową silikonu. Niestety te właściwości sprawiają, że po sklejeniu się dwóch powierzchni, silikon pęka tworząc malutkie pęknięcia, a jak już wspominaliśmy, tam właśnie zbierają sie bakterie. Oczywiście istnieje niewielka ilość lubrykantów silikonowych, które można stosować z zabawkami silikonowymi, niemniej jednak jest ich bardzo niewiele i lepiej nie ryzykować, jeśli nie jesteśmy na 100% pewni, że to właśnie one.

Lubrykanty na bazie oleju – te lubrykanty są najbardziej wątpliwe w użyciu. Nigdy nie mamy pewności, czym są substancje oleiste. Tak naprawdę, może to być wszystko i niekonieczne bezpieczne dla zdrowia. Ten rodzaj nawilżaczy sugerujemy stosować jedynie do masturbacji zewnętrznej lub ewentualnie analnej. Odradzamy stosowanie przy akcesoriach do stymulacji waginalnej. Ponadto, lubrykanty na bazie oleju powinny być stosowane jedynie z gadżetami erotycznymi nie silikonowymi, nie lateksowymi, nie plastykowymi (głównie mowa o tych wykonanych z miękkiego plastyku), czyli właściwie nadają się do kontaktu z zabawkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Tak jak wspominaliśmy o destruktywnym działaniu lubrykantów silikonowych ze względu na ich lepkość, tak te na bazie oleju, w najprostszy sposób mówiąc - zjadają je w niesamowitym niemalże tempie. Co więcej, zaburzają naturalne pH, a tym samym stwarzają środowisko podatne do rozwoju bakterii.


Kolejną ważną rzeczą, jaką warto zrobić przed rozpoczęciem przygody z nowym korkiem analnym, wtyczka, czy też inną zabawką erotyczną, to zapoznać się z instrukcją i informacjami dołączonymi do produktu.
Wprawdzie nie zawsze takie materiały są dostarczone przez producenta, ale wielu z nich przygotowuje mini Know – How dla użytkowników. Zawarte w instrukcji informacje, często nie tylko pokazują jak zabawiać się nowym gadżetem, ale również dostarczają informacji o sposobach ich pielęgnacji, z czego są wykonane i jak je przechowywać, dzięki temu zapewnimy zarówno sobie bezpieczeństwo jak i samymi zabawkami będziemy się mogli dłużej cieszyć.
Większość zabawek erotycznych może być czyszczona w standardowy sposób, czyli przy użyciu letniej wody i delikatnego środka antybakteryjnego. Niestety wiele z instrukcji traktuje dość marginalne opis czyszczenia gadżetów i ogranicza się do powyższego opisu, dlatego zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas podstawowym poradnikiem.

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także