Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 214

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 220
KorkiAnalne.pl - Rodzaje korków analnych

Rodzaje korków analnych


Kształty i faktury korków analnych mogą się od siebie znacząco różnić. Niektóre przypominają kształtem penis, inne są natomiast prążkowane, czy też z przewężeniami i wygięciami. Niemniej jednak większość korków analnych przyjmuje kształt wydłużonej lekko kropli wody/stożka, z wąską końcówką i szerokim dołem oraz z podstawką (przyssawką) uniemożliwiającą zbyt głębokie wsunięcie korka w odbyt.

Korki analne moga być wykonane z różnych tworzyw. Niemniej jednak, najpopularniejszym tworzywem jest PVC (polichlorek winylu) oraz latex. Do innych stosowanych tworzyw zalicza się silikon, metal (najczęściej jest to stal nierdzewna), szkło (utwardzone szkło, Pyrex), tworzywa termoplastyczne, jak również i inne, już rzadziej stosowane. Najlepszym jakościowo materiałem jest silikon, który nie tylko jest przyjemny w dotyku, nie zawiera szkodliwych ftalanów, ale również jest łatwy do pielęgnacji i utrzymania w higienie (gadżety silikonowe można bez problemu wygotować we wrzątku).

Spotkać się można również z korkami, które wytryskują w odbycie. Najczęściej substancją wystrzeliwaną (imitującą ejakulację) jest woda.

Często pojawiają się również wibrujące korki analne, których poziom wibracji jest sterowany albo za pomocą specjalnego pilota, albo za pomocą przycisków.

Do innej kategorii korków zalicza się korki pompowywane, zwiększające swoje rozmiary w odbycie, pod wpływem ręcznej pompki zewnętrznej.

Istnieją również specjalne korki przeznaczone dla mężczyzn, które są tak wyprofilowane by stymulować prostatę.

Inną grupą są korki, które są specjalnie tak profilowane, by penetrować i stymulować okolice esicy. Są one wtedy dłuższe, bardziej giętkie i wygięte.

Do rzadszych modeli należą te, które na końcu posiadają długie włosie mające na celu imitować koński ogon, lub ogon innego zwierzęcia.

Spotkać można rónwnież korki analne z mikro elektrowstrząsami, niemniej jednak są one mało popularne i trudno dostępne.

Ponadto korki analne o powierzchni ze żłobieniami lub wypustkami mają na celu dostarczyć dodatkowe pobudzenie części analnych.

Są także i takie, które dzięki swojej budowie, mogą być noszone w odbycie przez dłuższy czas.

Do innej kategorii korków zalicza się tak zwaną biżuterię analną, czyli korki analne, które są szczególnie zdobione w części niewsadzanej w odbyt. Niektóre nawet wysadzane są drogocennymi kamieniami. Ten rodzaj korków przeważnie wykonany jest ze stali nierdzewnej, jak również przeznaczone są one do dłużego noszenia ich w anusie. Niemniej jednak ich podstawową funkcją nie jest stymulacja analna, lecz dekoracja.

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także