Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 214

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 220
KorkiAnalne.pl - Co to jest korek analny

Co to jest korek analny?


Korek analny to rodzaj zabawki erotycznej przeznaczonej do penetracji odbytu celem pobudzenia seksualnego. W pewnym stopniu, korki analne są podobne do dildo, ale nie tylko z reguły są krótsze, ale i mają specjalną końcówkę zabezpieczającą przed zbyt głębokim wsunięciem w odbyt.

W przeciewieństwie do waginy, która jest ograniczona szyjką macicy, budowa anusa pozwala przedmiotom wsadzonym w odbyt przemieścić się nawet aż do samego jelita, stąd też tak istotne jest by korki i wtyczki analne posiadały jakiekolwiek zabezpieczenie na końcu. Bezpieczniej jest zatem nie stosować dild do penetracji analnej, ponieważ mogą one utknąć w odbycie i konieczna będzie interwencja lekarza aby je wyjąć.

Ponadto, dolny odcinek jelita, ten tuż nad samym odbytem, jest bardzo podatny na uszkodzenia i perforacje, więc akcesoria analne powinny mieć głądką powierzchnię, tak by żadne niedociągnięcia w produkcji nie podrażniły anusa.

To, co charakteryzuje korek analny, to nie jego długość, która jest z reguły krótsza niż długość standardowych dild, ale jego średnica. Stąd też producenci najczęściej jako parametr opisujący produkt podają średnicę korka.

Innym ważnym aspektem, o jakim już wspominaliśm to, to z czego wykonany jest gadżet. Istotne jest, by tworzywo było bardzo delikatne i śliskie, tak by w trakcie stymulacji analnej nie nastąpiło uszkodzenie ani odbytu, ani jelita.

Kształt w jakim są produkowane korki, jest tak dobrany, aby jak najłatwiej wsunąć korek w odbyt. Najczęściej spotykanym kształtem jest stożek z lekko zaokrągloną końcówką. Co więcej, gadżet z reguły zwęża sie ku górze, mając tym samym na dole najszerszą średnicę, która jest obejmowana przez mięśnie zwieracza. Dolna końcówka korka – często będąca przyssawką – jest tak wyprofilowana, by nie było włąściwie możliwości wsunięcia jej w odbyt. Dzięki temu, zagwarantowane jest bezpieczeństwo, a przedmiot stymulujący będzie łatwy do wyjęcia. Ponadto przewężenie na odcinku tuż nad przyssawką, pozwola mięśniom zwieracza w pełni objąć korek analny i tym samym nie pozwoli na jego niespodziewane wysunięcie się.

Tak jak w przypadku wszelkiego rodzaju zabaw analnych, zaleca się używanie lubrykantów i innych nawilżaczy w dość sporej ilości. Pamiętaj również, by delikatnie wsuwać i wyjmować korek z odbytu, tak by nie podrażnić ścianek anusa.

Niektóre korki analne, szczególnie te wykonane z PVC (polichlorek winylu), dobrze jest używać w połączeniu z prezerwatywami. Prezerwatywy zabezpieczą nie tylko przed ewentualnymi substancjami chemicznymi wydzielanymi przez gadżet, ale i pozwolą na łatwiejsze utrzymanie korka w czystości.

Pamiętaj także, by nie używać zabawek analnych po kimś. Dzięki temu unikniesz ryzyka zachorowań na choroby przenoszone przez krew i drogą płciową.

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także