Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 213

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 219
KorkiAnalne.pl - Jak dbać o swoje analne zabawki

Jak dbać o swoje analne zabawki?

Właściwe zachowanie higieny zabawek erotycznych jest przede wszystkim kluczowe dla uniknięcia zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową.

Podczas gdy niektóre zarazki giną z chwilą, gdy środowisko w jakim żyją wyschnie, tak inne mogą przetrwać nawet kilka tygodni poza organizmem ludzkim. Pamiętaj zatem, że utrzymanie swoich korków analnych, wtyczek i innych gadżetów erotycznych w nienagannym staniem powinno być Twoim priorytetem. Jeśli stwierdzisz, że dokładne czyszczenie ich jest zbyt pracochłonne - po prostu wymień je na nowe. Ryzykować nie warto!

Poniżej zawarliśmy kilka praktycznych porad, jak zadbać o zabawki erotyczne wykonane z różnego rodzaju tworzywa, tak by sprawiały przyjemność jak najdłużej. Niemniej jednak instrukcja ich pielęgnacji zawarta na opakowaniu powinna stanowić podstawę – to producent wie najlepiej jak dbać o jego produkty, by Klient był z nich jak najbardziej zadowolony!

Niezależnie od tworzywa z jakiego są wykonane akcesoria erotyczne, czy to korki analne, czy też wtyczki analne, przed rozpoczęciem procesu czyszczenia, zawsze wyjmij z nich najpierw baterie. Nigdy nie zanurzaj całych elementów elektronicznych w wodzie! Użyj po prostu zwilżonej, namydlonej ściereczki. Najlepiej żeby detergent, którego zastosujesz zawierał substancje antybakteryjne. Delikatnie przetrzyj zwilżoną (wodą) ściereczką, a następnie wysusz. Twój gadżet jest już gotowy do kolejnego użycia!


Czyszczenie korków i wtyczek analnych wykonanych z tworzyw nieporowatych,
takich jak na przykład szkło, stal nierdzewna, twardy plastyk, lub też z silikonu.

Akcesoria szklane – do czyszczenia wykorzystaj mydła oraz wody. Zabawki wykonane ze szkła borowo-krzemowego czyli Pyrexu, można bez problemu myć w zmywarce, niemniej jednak pamiętaj by nie narażać ich na zbyt ekstremalne temperatury, jak i na szoki termiczne wywołane zbyt gwałtownym wystudzeniem lub rozgrzaniem.

Akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej – jeśli dołączone są do gadżetów elektronicznych (np. są z wibratorami) użyj do ich pielęgnacji wyłącznie ciepłej wody z mydłem. Uważaj przy tym by nie zamoczyć części elektronicznej. Jeśli natomiast nie zawierają elektroniki masz trzy możliwości:

  • umyć w zmywarce
  • wygotować
  • zanurzyć na 10 minut w roztworze wodnym z wybielaczem (rozcieńczenie w proporcji 50:50)

Akcesoria wykonane z twardego plastyku – czyść wodą z mydłem antybakteryjnym. Nigdy nie gotuj!

Akcesoria wykonane z silikonu – w tym przypadku również masz trzy sposoby na utrzymanie ich w higienie:

  • wygotuj je przez 5 – 10 minut – nigdy nie czyść w ten sposób korków lub wtyczek analnych z wibratorem lub z innym elementem elektronicznym – to go zniszczy!
  • umyj w zmywarce – wykorzystaj do tego górną półkę
  • umyj ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym


Czyszczenie korków i wtyczek analnych wykonanych z tworzyw porowatych,
takich jak na przykład guma, vinyl, cyberskóra, nylon czy skóra.

Akcesoria wykonane z miękkiej lub twardej gumy, w tym PVC oraz TPE – te zabawki erotyczne są na prawdę trudne do utrzymania w czystości, ze względu na ich porowatą fakturę. Co więcej, ich skład nie zawsze jest dobrze znany, a co za tym idzie mogą zawierać ftalany – substancje chemiczne, które mogą być groźne dla Twojego zdrowia. Z tego też powodu, polecamy do ich używania stosować prezerwatyw, które nie tylko zmniejszą ryzyko przeniknięcia groźnych substancji chemicznych, ale również pozwolą Ci utrzymać korek analny, czy też wtyczkę w higienie.

Akcesoria wykonane z vinylu lub cyberskóry - do ich czyszczenia użyj tylko i wyłącznie ciepłej wody. Osusz w sposób naturalny – nie używaj żadnych suszarek, nie tłamś ręcznikiem – po prostu pozwól im wyschnąć (gadżety te są dość delikatne, więc postępuj z nimi ostrożnie, tak by nie uszkodzić ich powierzchni przy pielęgnacji). Na koniec możesz oprószyć je delikatnie odrobiną talku (możesz w tym celu użyć również mąki ziemniaczanej, jeśli nie masz pod ręką talku), tak by zapobiec ich sklejaniu się.

Akcesoria wykonane z nylonu – głównie są to elementy uprzęży – mogą być prane w pralce (użyj delikatnego trybu pracy) lub ręcznie z wykorzystaniem mydła lub innego detergentu antybakteryjnego.

Akcesoria wykonane ze skóry – przetrzyj zabawki skórzane lekko zwilżoną i namydloną ściereczką lub specjalnym płynem do pielęgnacji i czyszczenia skóry. Po umyciu, możesz nałożyć na nie specjalną odżywkę przeznaczoną do produktów skórzanych. Jeśli występują w nich gdzieś elementy metalowe, możesz je przed nałożeniem odżywki lekko pociągnąć bezbarwnym lakierem do paznokci, dzięki czemu pozostaną pięknie błyszczące!


Teraz, gdy już wiesz jak dbać o swoje akcesoria erotyczne – no to do dzieła!

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także