Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 214

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane_2.php on line 220
KorkiAnalne.pl - Stymulacja analna - zagrożenia

Stymulacja analna - zagrożenia?


Zabawy analne wiążą się również z pewnymi zagrożeniami. Przede wszystkim gadżet wsadzony w anusa zbyt głęboko może utknąć w odbycie. W takiej sytuacji konieczna jest interwencja medyczna.

Co więcej korki o znacznej średnicy, szczególnie wsadzane w odbyt zbyt gwałtownie, zbyt szybko, czy też zbyt mocno, mogą doprowadzić do nadwyrężenia zwieracza, pęknięcia fragmentu odbytnicy lub innego rodzaju uszkodzeń analnych. Aby utrzymać mięsnie zwieracza w dobrej kondycji isprawności nalezy regularnie wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegle’a.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz dostarczenia jak największej przyjemności, korki analne należy wsuwać delikatnie, a ich rozmiar zwiększać powoli stopniowo, tak by anus był w stanie naturalnie się dopasować do nowych rozmiarów.

Zaleca się również by korki analne nie były trzymane w odbycie przez dłużej niż 2 – 3 godziny. Wynika to przede wszystkim ze względów medycznych oraz higienicznych. Często producenci nie dostarczają dokładnej specyfikacji produktowej definiującej to, z czego wykonany jest korek. Wnętrze anusa wyściółane jest błoną śluzową, która doskonale pozwala przenikać substancjom chemicznym, a tym samym i toksycznym bezpośrednio do organizmu. Stąd też dla bezpieczństwa lepiej nie narażać się na zbyt długie oddziaływanie wewnętrzne korka analnego.

Niektóre korki analne, szczególnie te wykonane z PVC (polichlorek winylu), dobrze jest używać w połączeniu z prezerwatywami. Prezerwatywy zabezpieczą nie tylko przed ewentualnymi substancjami chemicznymi wydzielanymi przez gadżet (jak chociażby ftalanami), ale i pozwolą na łatwiejsze utrzymanie korka w czystości.

Pamiętaj także, by nie używać zabawek analnych po kimś. Dzięki temu unikniesz ryzyka zachorowań na choroby przenoszone przez krew i drogą płciową.

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także