Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 213

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ciesiel/public_html/korkianalne.pl/daj_sugerowane.php on line 219
KorkiAnalne.pl - Poradnik dla Początkujących

Poradnik dla Początkujących


Korki analne dla Początkujących,

czyli jak rozpocząć swoją przygodę z zabawkami analnymi.
Przede wszystkim, to na co trzeba zwrócić uwagę na samym początku to jakość korka analnego. Nie ma co oszczędzać na jakości i nie można dać się omamić gadżetami analnymi pięknie wyglądającymi, ale wykonanymi z materiałów niskiej jakości.
Często dostępne są błyszczące korki od razu w zestawie z kajdankami i kulkami, a do tego w promocyjnych cenach. Jednak najczęściej to, z czego zostały wyprodukowane pozostawia wiele do życzenia, a doznania ze stymulacji takimi gadżetami na pewno będą daleko odbiegać od tego, co możnaby przeżyć z innymi modelami.


Po drugie, dobrze rozpocząć przygodę z korkami analnymi od wyboru tych, o mniejszej średnicy i krótszych. Dzięki temu, będzie można przyzwyczajać się do penetracji analnej stopniowo i powoli zwiększać rozmiary.

Rozpoczęcie od razu z większymi korkami analnymi może nie tylko zniechęcić, ale również zamiast miło pobudzić, podrażnić i być bolesne.
Dostępne są również specjalne zestawy dla początkujących, w skład których wchodzi kilka korków o różnej średnicy i wielkości, dzięki czemu można samemu wypróbować od razu kilka rozmiarów i zdecydować od czego zacząć.
Warto też zwrócić uwagę na to, że czasem ten sam model korka analnego bywa w różnych rozmiarach, więc jeśli tylko któryś się wyjątkowo sprawdzi, można spokojnie przeskoczyć na jego większą wersję.


Tak na prawdę każdy może używać prawie każdego korka, ale niektóre z nich są specjalne dedykowane do konkretnych celów i do stymulacji specyficznych obszarów analnych. Również wiąże się to z dedykowaniem ich do oddzielnej płci. I tak na przykłąd te bardziej zaokrąglone oraz te proste i wąskie mają głównie na celu zapewnienie uczucia wypełnienia odbytu, które jest tak lubiane I doceniane.

Korki lekko wygięte są przeznaczone przede wszystkim dla mężczyzn, ze względu na ich profilowanie pod kątem stymulacji prostaty.


Bez względu na sam kształt korka analnego, czy też wtyczki warto pamiętać żeby miał solidną podstawę (może to być również przyssawka) albo poręczny uchwyt, które zapewnią, że gadżet nie wsunie Ci się zbyt głęboko w odbyt i nie utknie w nim.

Warto też zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest korek i jak go czyścić. Dzięki tej informacji, bedziesz również wiedział jakich lubrykantów używać, a jakich nie, tak by nie zniszczyć gadżetu.
Pamiętaj, że lubrykanty odgrywają ważną rolę przy penetracji analnej. Należy ich używać w sporej ilości, tak by korek łatwo wchodził w odbyt, nie stawiał nadmiernego oporu i nie powodował zbytniego tarcia prowadzącego do otarć anusa.


Niektórzy rozpoczynają zabawę od razu z większymi gadżetami analnymi przypominającymi kształtem i profilowaniem penisa, czy to w postaci korka, czy też ze strap-on’ami. Niemniej jednak, pomimo naturalnych kształtów i rozmiarów, stymulacja nimi może być bolesna, ze względu na ich długość i tym samym mniej kontrolowaną głębokość penetracji.


Zawsze jednak przed rozpoczęciem stymulacji korkiem analnym lub wtyczką, warto chwilę pomasować okolice analne palcami, tak by rozluźnić mięsnie i przygotować anusa na penetrację szerszym gadżetem.

Twój koszyk jest pusty

Zobacz także